Protesty odborů proti vládnímu balíčku gradují: OS KOVO svolává masivní demonstraci

Odbory se vzepřely konsolidačnímu balíčku, který prosazuje vláda Petra Fialy. Odborový svaz KOVO v této souvislosti svolává masivní protest. V úterý 27. června v 15.00 budou odboráři demonstrovat v Ostravě Vítkovicích na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na tiskové konferenci v Českých Budějovicích, kde dnes probíhá Rada OS KOVO to dnes oznámil předseda svazu Bc. Roman Ďurčo.

Připojí se k nim i členové dalších svazů. Akce navazuje na vyhlášení stávkové pohotovosti, kterou v polovině května vyhlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svaz (ČMKOS) Josef Středula. „Demonstrace je naší odpovědí na asociální a podle nás nesmyslné kroky vlády premiéra Petra Fialy. Důvodem tohoto kroku je soustavné narušování sociálního smíru ze strany vlády jako celku i jednotlivých ministrů,“ uvedl předseda OS KOVO Bc. Roman Ďurčo.

„Doslova poslední kapkou bylo včerejší jednání vlády se zástupci odborů. Tam bylo jasně sděleno, že se ve vládním balíčku prakticky nic měnit nebude. Vláda zneužívá faktu, že má ve sněmovně 108 hlasů a prosadí si, co bude chtít. Nezaznamenali jsme z její strany ani snahu o vážné jednání s partnery a vnímání jejich argumentů. Vnímáme to jako neskutečnou aroganci vlády,“ dodává předseda OS KOVO, který je vůbec největším odborovým svazem v České republice.

“Vyzvali jsme i další odborové svazy sdružené v Českomoravské konfederaci odborových svazů, aby se této demonstrace zúčastnily a podpořily i dalšími aktivitami stávkovou pohotovost vyhlášenou naší konfederací po oznámení vládního balíčku,” řekl v souvislosti s nadcházejícím protestem OS KOVO předseda ČMKOS Josef Středula.